Що може бути еталоном кольору? Частина 2. Сумішеві фарби

Мета цієї статті розкласти по полицях ті аспекти, які пов'язані із кольоровідтворенням в поліграфічній галузі та дизайні друкованих видань. Друга частина стосується сумішевих фарб та подана максимально спрощено для сприйняття, без заглиблення у формулювання та без деталізації. 

Як правильно підготувати зволожуючий розчин?

Офсетний друк виконується з офсетних друкарських форм, де друкарський та пробільний елемент знаходяться умовно в одній площині. Відбиток передається на задрукований матеріал через проміжний офсетний циліндр. Друкарська форма виготовлена таким чином, що друкарський елемент відштовхує зволоження (гідрофобний), а пробільний елемент навпаки затримує зволоження на своїй поверхні (гідрофільний). Таким чином гідрофобний шар форми сприймає фарбу і відштовхує зволоження, а гідрофільний шар затримує зволоження що в співпраці відштовхує фарбу з пробільних елементів. Також буває офсетний друк з використанням форм з високим друкарським елементом, але там не використовується зволожуючий розчин.

Що може бути еталоном кольору? Частина 1. Тріадні фарби

Мета цієї статті розкласти по полицях ті аспекти, які пов'язані із кольоровідтворенням в поліграфічній галузі та дизайні друкованих видань. Перша частина стосується еталонів кольору та подана максимально спрощено для сприйняття, без заглиблення у формулювання та без деталізації.